Logo Schrijversvakschool groningen

Ronald Ohlsen is dichter en roman- en toneelschrijver. Hij geeft in Groningen proza niveau 1.

Ronald Ohlsen debuteerde in 1996 met de roman De godvergeten middenstand. Daarna veschenen twee romans, twee dichtbundels en meerdere toneelstukken. De roman Het geheugen van Herman Blauw kwam uit in september 2013.

In 2005 en 2006 was Ronald stadsdichter van Groningen. In 2014 schreef hij in opdracht van het tweejaarlijkse Belcampo Stipendium het essay Oliebollencabaret. De bundel De dag dat ik in het gedicht verdween verscheen in 2016, het verslag van zijn liefde voor Istanbul Uitzicht op de Bosporus, Istanbul en de verhalen in 2019. Hij schrijft recensies en maakt interviews en reportages voor onder andere literair tijdschrift Tzum.
Ronald is verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen.

ronald ohlsen   Omslag Oliebollencabaret   539x840