Logo Schrijversvakschool groningen

Martin Reints (1950) is dichter en essayist. Van 2013 tot 2018 schreef hij columns voor de website van De Groene Amsterdammer. Hij gaf onder meer les in het schrijven van poëzie aan de AKI, de HKU en de Rietveld Academie.

Zijn poëziebundel Lichaam en ziel (1992) werd bekroond met de Herman Gorterprijs, zijn essaybundel Nacht- en dagwerk (1998) met de J. Greshoff-prijs. Meest recent verscheen Wildcamera (gedichten en beschouwingen, 2017).

Arie van den Berg in NRC over zijn werk: 'Emoties hebben daarin nauwelijks een rol, het is geen poëzie van het middenrif. Doorgaans vind ik dat een poëtisch tekort, maar niet bij Reints. Zijn teksten zijn rationeel, maar niet in de zin van ‘bedacht’. ‘Bedachtzaam’ is een beter etiket. Reints kijkt, noteert wat hij ziet, en herneemt dan zijn blik.'

Martin is een van de drie docenten voor Poëzie 3/de Noordwoord topklas.

 

Martin Reints foto Katja Stam   wildcamera