Logo Schrijversvakschool groningen

Aly Freije is dichter, schrijver en een van de eerste gediplomeerde schrijftrainers.

Bijna al onze Groningse studenten leren van haar om zich te verwonderen in de lessen schrijftechnieken A en B.

'Herinneringen leveren mij beelden en stof voor het schrijven. Maar ook het net naast de dagelijkse werkelijkheid kijken naar een wereld vol verwarring. Het tegenstrijdige in situaties zien, met een ondertoon van verbazing, ironie, melancholie of wanhoop. En het lezen en luisteren naar taal roept nieuwe woorden op, en mede door het ritme en de klankkleuren ontstaan nieuwe teksten.'

Haar eerste bundel Wondpoeier was in het Gronings. Door het vanggat (2016) is haar Nederlandstalige po√ęziedebuut. In januari 2018 verscheen De Vloeivelden in, het prozadebuut van Aly.

Aly Freije

image 2018 09 25   vanggat   VoorplatVloeivelden1 75 203x300