Logo Schrijversvakschool groningen

Remco Ekkers was dichter, poëziecriticus, prozaïst, essayist en gaf vanaf het begin van de school tot aan zijn dood in Groningen poëzie niveau 2.

In 1979 debuteerde hij met de bundel Buurman. In 1985 werd zijn jeugdpoëziebundel Haringen in sneeuw onderscheiden met De Zilveren Griffel. In 1986 verscheen Een faun bij de grens en in 1989 De vrouw van zwaarden, in 2004 gevolgd door zijn roman De Feeëntrein en in 2013 De bronnen van de Donau.  Er kwamen meer dan tien bundels uit, waaronder Pinksterbloemen in september naar aanleiding van zijn Spitsbergenreis  en Arctische gedichten: Voorbij de grens, waarvoor in 2012 de Hofvijverpoëzieprijs werd toegekend.

Hij overleed zeer plotseling op 4 juini 2021.

Remco Ekkers

 

remco ekkers   voorbijdegrens r ekkers